KANIN BEDELİ BÖYLE Mİ OLMALIYDI ?.
Bu İçeriği Oyla
in , Okuma Sü.: 2 dakika

KANIN BEDELİ BÖYLE Mİ OLMALIYDI ?.

KANIN BEDELİ BÖYLE Mİ OLMALIYDI ?.

Süleyman Güdül

 Kurtuluş savaşında, bu topraklar için canlarını ve kanlarını veren şehitlerimiz, sizce boşuna mı kanlarını bu topraklara akıttılar ?.

Çünkü, bu ülke yedi düvel tarafından kuşatılmış olup, top tüfekle işgal edilemedi. Şimdi bazılarının hazıra konarak mirasyedilikleri dışa vurmuş ve para uğruna boşalan kasalarını doldurmalarının yolu, ülke topraklarını yabancılara, adeta açık artırmadaki malın satışı gibi satışa sunulması, vatanını sevenleri utandırmakta ve kalplerini sızlatırken, bu ülke için Kurtuluş savaşında ve yıllardır da Doğu ve Güneydoğuda terör örgütleriyle savaşanların kemiklerini sızlatmakta. Bu şehitlerimiz,  vatanın bir karış toprağının yabancıların eline geçmemesi için, bu vatan toprağı uğruna kanlarını bu topraklara akıtmadılar mı ?. Bu akıtılan kanların karşılığı bumu olmalıydı ?.

Bu vatanda toprak satışı, nedense şehitlerin akıtılan kanları akla bile getirilmeden gerçekleştirilmekte. Birde toprak satışlarından sonra, Türk vatandaşlığı da bu kadar ucuz mu ki, kolayca satışa sunulmakta ?.

Bu nasıl bir Yerli ve Millik anlayışıdır? onu da anlamakta zorlanıyorum. Yoksa Yerli ve Millik laflarıyla halkı kolayca kandırarak, koltuklarının garantisi olarak mı,  bazıları “Yerli ve Milli” kelimesinin arkasına saklanmaktalar ?.

19 Eylül 2018 tarihinden itibaren de, yabancılara vatandaşlık verilmesinin yolu açılmış olup, resmi gazetede belirtildiğine göre, 500 bin dolarlık yatırım yapan veya 250 bin liralık gayrimenkul alan bir yabancıya vatandaşlık verilmesinin yolu kolayca açılmış. Ne ala memleket, ekonomi kurtulacak.

Yazık değil mi ? bu vatanın bir karış toprağı için canlarını ve kanlarını toprağa verenlerin yattıkları yerlerde kemiklerinin sızlaması, demek ki kimsenin umurunda değil. Vatan toprağı ve vatandaşlığı bu kadar ucuz mu ?. Tek ki para gelsin !.

Akıtılan kanların bedeli böylemi olmalıydı ?. Cevabı siz verin.

ARA SIRA BİRAZDA GÜLELİM

Gönlüm razı olmadı

Nasreddin Hoca, kasabadan Kur’an-ı kerim, tefsir ve ilmihal gibi bazı kitaplar almış. Bir çuvala yerleştirmiş. Çuvalı sırtına almış, eşeğine binmiş köyüne doğru gidiyor.

Yolda Hoca’yı görenler :- ” Bre Hoca, çuvalı niye kendi sırtına aldın ?” diye sormuşlar.

– “Ne yaparsın” demiş Hoca, “zavallı hayvan zaten benim bütün kahrımı çekiyor. Kendi bindiğim yetmiyormuş gibi çuvalı da ona taşıtmaya gönlüm razı olmadı.”

Yorumun nedir ?

× Yorum yapabilmek için giriş yapmalısın.

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

DEĞİŞİM UZMANLARI UZMANLIK BELGELERİNE ERİŞTİ

Dünyada İlk ve Tek! Gerçek Yoga Dergisi!