Okuma Süresi: 2 dakika
in ,
BÜYÜKSÜN BE ATAM.
5 (100%) 1 oylandı

BÜYÜKSÜN BE ATAM.

BÜYÜKSÜN BE ATAM.

Süleyman Güdül

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu ülkeyi düşmandan temizleyebilmek için, hiçbir zaman kendi çıkarlarını düşünmemiş ve daima milletin ve vatanın menfaatlerini düşünerek hareket etmiştir. Çünkü vatanın bütünlüğünü düşünerek, Anadolu da yaşayan tüm etnik grupları bir bayrak altında, “Türk, Kürt, Çerkez, Laz. Gürcü ve daha birçok etnik kurumları”  toplayarak,  onları kardeşlik bağı ile bağlayarak, hep birlikte cephelerde  düşmanın karşısına dikilmişlerdir. Böylece bir elin nesi var iki elin sesi var sözünün, ne denli doğru olduğunu da ortaya koymuştur.

Amaca ulaşmak için, vatan ve milletin Menfaati söz konusu ise, dışa kulakları tıkayarak yola devam edilmeli.

Eğer ülkede yönetimden şikayet ediyor, hukuktan söz etmek imkansız ve ülke ekonomisi dibe vurmuş durumda diyorsanız, o zaman sizde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izlediği yolu vatan ve millet için izlemek mecburiyetindesiniz.

Ülke ve ülkede yaşayan insanları gerçekten düşünüyorsanız, o zaman şahsi ve partinin kırmızı çizgilerini bir tarafa bırakarak, tüm etnik guruplara çağrılar yaparak birleşmeyi sağlamanız gerekmektedir. Yani iki elin sesini çıkartmanız gerekmektedir.

Bence MHP. haricindeki muhalefet partilerinin parti çıkarlarını bir kenara bırakarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü n düşüncesinde hareket ederek, onun yolunda yürüme cesaretini gösterip, ayrıca kulaklarını AKP ve MHP ithamlarına tıkayarak, amaca ulaşmaya odaklanmaları gerekmektedir.

Şayet bazı partilerin etnik grupları dışlanarak hedefe ulaşma amaçlanıyorsa yanılırlar. İki el olmadıkça, bu gün o hedefe ulaşılacak gün değil. Unutmayın ki, bugüne kadar yapılan ayrılaşmalar yüzünden aylardır muhalefet muhalefetliğini yapamamakta.  Adeta MHP yandaşlığı ile AKP nin esiri konumuna düşmüş bir muhalefet görüntüsü mecliste sergilenmekte. Muhalefet tarafından verilen önergelerin kabul görmeyişi bunun göstergesidir.

Bu vatanı ve bu vatanın evlatlarını seviyorsanız, bu ülke için kanını toprağa akmış etnik grupların  evlatlarına da el uzatın, birleşmeye dahil edin. Dışlayarak bir yere varılmaz. Kucak açarak, konuşarak doğru yol bulunur. Bunun yolu da birlik ve beraberlikle, kuvveti ele geçirmekle sağlanmış olur. Kan dostu değil , Kuruluş savaşında olduğu gibi, can dostu olmasını bilmek gerek. Hepimiz aynı ülke toprakları için nasıl ki Kurtuluş savaşında birlik ve beraberlik sergilediysek, yine aynı Bayrak altında, aynı TC. kimlik kartını kullanarak yaşadığımızı da unutmamamız lazım. Dışlayarak amaca ulaşmak yerine, karşı tarafın ekmeğine yağ sürmüş olursunuz.

Karşı taraf sizin üzerinde ayrışımcılık yaratıp, morallerinizi bozarak,  birleşmenizi engelleyerek, kendi amaçlarının yolunu açmış olacağından, bu tuzağa düşmemenizi tavsiye ederim.

17 yıllık AKP. hükümetleri PKK. Terör örgütünü bitirmeyerek, PKK. Terör örgütünün yaptıklarının faturasını, Kürtleri temsil eden HDP. yi yıllardır günah keçesi ilan ederek, AKP.nin seçmenden oy almayı amaçlamış olduğunu Dünya bilmekte.  Halbuki PKK. Terör örgütü sadece Kürtlerden oluşmamaktadır. Bu tür davranışla, Kurtuluş savaşında bu vatan için canını verenlerin evlatlarını dışlayarak cezalandırmak başta Kurtuluş savaşına karşı yapılan en büyük haksızlık olmaz mı ?.

İki muhalefet partisi olarak, menzile ulaşırız hayalini bir kenara bırakında, ülkenizi seviyorsanız geçmişteki hezimetlerin nedenlerini ve yapılan hataları iyi düşünerek, aynı hatayı yaşamamak için gelin İYİ Parti, CHP, SP, HDP, olarak, kol kola vatanın bütünlüğü ve milletin selameti için birliktelik sergileyin ki, amacınıza ulaşarak kuvveti elinize geçirmiş olursunuz. Bunu yapmaz da, “şahsi ve parti çizgim derseniz” işte o zamanda derim ki, bu milletle dalga geçmeyin. Gidin mecliste AKP nin tutsağı olarak boş boş oturmaya devam edin. Yine verdiğiniz önergeleriniz ret edilsin. Yada Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş savaşına gittiği yolda, etnik grup ayrışması yapmadan ilerlediği gibi ilerleyin. Büyüksün be Atam, bu çocuklarının senden daha çok şey öğrenmesi gerektiğine inanıyorum.

Kendi aklını beğenip de, ülkesini ve milletini düşünmeyenler, mutlaka “hadi git oradan, sen işine bak . Bize akıl vermek sana mı kaldı” diyeceklerdir. Canları sağ olsun.

Yinede bizden söylemesi.

ARA SIRA BİRAZDA GÜLELİM

 

Pusula Yoksa?

Temel bir geminin kaptanıymış, yoğun bir fırtınada rotaları kaybolmuş. Temel:-Çabuk pusulayı cetirun!Tayfalar:+Pusula yoktur neyi cetirelum?-Ha o zaman Kelime-i Şahadet cetirun.

Yorumun nedir ?

× Yorum yapabilmek için giriş yapmalısın.

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Yeşil çay hakkında önemli bilgiler

Yeşil çay hakkında önemli bilgiler

Pubg Arabalar Rehberi Detaylı İnceleme