BENCE İYİ DÜŞÜNÜN. ÖYLE KARAR VERİN.
Bu İçeriği Oyla
in Okuma Sü.: 2 dakika

BENCE İYİ DÜŞÜNÜN. ÖYLE KARAR VERİN.

BENCE İYİ DÜŞÜNÜN. ÖYLE KARAR VERİN.

Süleyman Güdül

Kendini dinci zanneden bazı yobaz düşünceliler ortaya çıkarak, enayi gördükleri halkın karşısına geçerek, kendilerini Allahın bir elçisi olarak ilan ederler. Buda yetmez, bazıları da bizlerin akıllarıyla oynamayı  ve kendilerince  duygusal ve dinsel yönlerimizi  kolayca edecekleri rehavetine kapılırlar ve kendilerini peygamberin yerine  koyarak, fetvalar vermeye başlarlar. İşin içinden çıkamayınca yalandan kurana ve bir rivayete göre diyerek atıflarda bulunur. Bildikleri gerçek dinden sorumlu olan diyanetin, onlara karşı tavır almayacaklarını bilirler.

Aslında onların amacı asla dini yaymak, dinin güzelliklerini insanlara anlatmak olmayıp, sadece ceplerini doldurmanın düşüncesinde deistlik yapmayı,  bir beceri olarak görürler. Böylece insanları kandırmaya çalışırlar ve kandırdıkları da çok vardır. Onları kendi çıkarlarını kullanırlarda, o zavallılar bunu göremezler.

Yüce Allah’ı kendi tekellerinde zanneden zavallılar, bilmezler ki Allah kainatın tek sahibi olup, kainatta olan 25 Sentrilyon gezegende yaşayan tüm canlıların, tek Allah’ıdır. Yani Allah tüm dinlere, dillere ve renklere sahip olanların yanı sıra, diğer canlılarında tek Allah’ıdır.  Öyle “Allah’ım sen yardım ette düşmanı yok edelim “demek, kişilerin kendilerini kandırması ve Allaha karşı saygısızlık yapmaktan başka bir şey değildir. Kişi öyle konuşarak kendi kendini kandırmaktadır.  Allah’ın huzurunda hiçbir dine mensup insanın, yoktur bir birlerinden üstünlüğü.

Değil Dünyada bulunan tüm canlıların, tüm kainatta bulunanların Allah’ı aynıdır, birkaç tane Allah yoktur. Sadece kitap ve peygamberler ayrıdır. Allah’ı gördüğünü söyleyenler, kendilerini dinsel yön den peygamberlerin üstünde görürler. Halbuki  peygamberler bile Allah’ı cismen görmemiş, sadece gölgesini gördükleri bir rivayete göre söylenir.

Hiçbir din, Allahın sadece kendilerine ait olduğunu söyleyemez. Söyleyenler, sadece insanları kandırmak için öyle konuşurlar.Yaratan ve yönetenlere de tanrı denir Allah denmez. Çünkü Allah 25 sentrilyon gezegenin tek sahibidir. Hiçbir kişinin de emrinde olup, onun istediklerini de yapmaz. O yaratan ve yönetenlere verdiği emirle,  ruhun yaşam şeklini, daha anne rahminde belirletir. Çünkü her ruhun bir yaşam sınırlaması vardır. Ruhlar ölmez sadece bedeni terk ederler. Allah asla İnsanlar gibi işine geldiği gibi yaz boz misali,  bir ruhun yaşam programı yaptırmaz.

Bilinmesi gereken Allah kainatta bir tane olup eşi ve benzeri yoktur dur. Varlığına inanacaksın ama hiçbir zaman kendi çıkarların için ondan yardım talep edemezsin. Çünkü o her dinin, her dilin insanlarının tek Allah’ıdır. Kendi yarattığına kötülük yapmasını ondan talep etmek, Allahın yüceliğini ve adaletini inkar etmektir. Ondan talepte bulunmak, sadece ruhen kişiyi rahatlatır.

Allah’ı ve Peygamberi rüyasında gördüğünü söyleyenler ortaya çıkar. Onlarda insanların duygusal yönlerini sömürmeye çalışan, bir başka  din tüccarlarıdırlar. Peygamberlere nasip olmayan üstünlük, zavallı bir insanamı nasip olmuş dersiniz ?. Ben inanmam, ama sizi bilmem.

Bu bakımdan, Allah’ı kullanarak başkalarının duygusal yönleriyle oynamayın ve çıkarınız için boşuna talepte bulunmayın. Bence bir gece berrak bir havada gök yüzüne bakın ve Allah’ın büyüklüğünü orada görün.

ARA SIRA BİRAZDA GÜLELİM

 

Temel Çatıda

Bir gün Temel kiremitleri onarırken çatıdan düşmüş. Bunu gören komşuları koşturup olay mahalline gelmişler. Temel üstünü başını temizlemeye koyulmuş. Sonrasında komşulardan biri sormuş- Ula uşağum nooldi? Temel:- Valla ben de noolduğuni bilmeyrum yeni geldim da…

Yorumun nedir ?

× Yorum yapabilmek için giriş yapmalısın.

Paylaşımı puanlamak ister misiniz?

Aşk hakkında bilinmeyenler

Aşk hakkında bilinmeyenler

Meme estetiği emzirmeye engel mi

Meme estetiği emzirmeye engel mi